Ṣaman ve ҫakra şifa ҫalışmaları 


Ṣaman ҫalışması bilinçlendirme faaliyetidir, bir süreҫ ҫalışmasıdır. İç bilgeliğe erişim, kişinin varlığına dair açıklık bulma ve varlığın anlamını kazanmadır. Ruhsal ve zihinsel ızdırabın derinliklerinde önceki enkarnasyonlardan ve atalarımız tarafından birçok nesiller boyunca bize aktarılmış olan ve ruhun derinliklerinde yatan sorunların kaynağını bulmak ve ҫözmektir. 

Kişisel problemlerimize bakmak „kabul etmek“ ile başlar. Kendini ve hayatı kabul etmek! Kendini ve ruhunu şaman ve ҫakra şifa ҫalışmaları ile daha iyi tanıyabilir ve derin yatan problemlerin nedenlerini ҫok daha iyi anlayabilirsin. 

Aşağıdaki konuları birlikte ele alabiliriz: 

- Enerji engellerini çözmek için çakra çalışması, 

- Erk hayvanlarına ve yardımcılarına seyahat etmek, 

- 3 şamanik dünyaya yolculuk: Orta dünya / üst dünya / yeraltı, 

- önceki enkarnasyonlara dönüş yolculuğu, 

- ruh paylarının geri kazanılması, 

- İç çocuk çalışması, 

- Satsang (yüksek benliğin içinde okuma). 

Bu ҫalışmalar aşağıdaki belirtilerde yardımcı olabilir: 

- Enerji eksikliği, 

- nedeni bilinmeyen çaresizlik, 

- her seviyede canlılık kaybı, 

- Tanımlanamayan travmatik deneyimler, 

- Lokal ve kronik ağrılar. 

Biz beden, zihin ve ruhuz. Her şey her şeyle bağlantılıdır. Bu yüzden fiziksel bir denge sağlamak mümkün! 

Şamanizm nedir? Neden şaman yolculuğu yapılır ve şaman yolculuklar nelerdir?

Şamanizm benim için BİR olmaktır. Her seviye de, bedenin, zihin ve ruhun birlikteliğidir. BİR olmak beden, zihin ve ruhun bütünlüğü ile bizi saran, görünmez fakat hissettiğimiz somut enerjilerin, evrenin kaynağı ve ana toprak ile olan birleşimidir. Bu birliktelik bilinҫlenme ile başlar. Attığımız her adımın bilincin de, söylediğimiz her sözün özün de olalım ki ҫevremize güzel enerjiler yayalım. Biz insanlar ya geҫmiş üzerine dertleniyoruz ya da gelecek iҫin endişeleniyoruz. Ve bunun üstüne bir de, mesela ҫocuklukta yaşadığımız kötü tecrübeler, ҫekilen acılar binerse, ruhumuz o yaşanan an da kendini korumak iҫin bir bölümünü olay esnasında bırakıyor. Bu kayıp ruh parçaları, kendisini göstermek iҫin, geleneksel tıbbın ҫözüm bulamadığı, fiziksel ağrılar ile karşılık veriyor. Her sağlık probleminin ardında zihinsel bir sebep olduğunun bilincindeyiz artik. 

Ben kendimden bir örnek vermek istiyorum. 40 yıldan fazla (7 gün / 24 saat) sürekli olarak kas ve bacak ağrısı çekiyordum. Doktorlar artık ne yapacaklarını bilemiyorlardı. Çok şey denedim, bir gün şaman hocam Bayan Clara Welten'a (https://welten-institut.de) rastlayana kadar. Konuşma terapisi ve rehberli ruh yolculukları sayesinde, ҫocukluk da kaybettiğim iki ruh parçasını yeniden birleştirebildik ve böylece derin oturmuş eski yaralarımı "sonsuza dek" çözdük. Ağrılarım tamamen kayboldu.

Ve ya insan, bu hayata enkarne olurken, atalarının ҫözemediği şecere konuları ile gelebiliyor.  Şecere temaları, nesilden nesile, tamamen çözülene kadar geçen konulardır. Burda da rehberli ruh yolculukları ile kurtuluş mümkün.

Ruh yolculuğu, ismin de dediği gibi, kendi ruhun da ki evine yaptığın yolculuktur. Sana bu yolculukta empati, basiret, duyu yeteneği kuvvetli olan tecrübeli rehber şaman eşlik eder ve bu da hayatını olumluya ҫevirmek, kendin ve geleceğin ile BİR olmanı sağlar. 

Aşağıdaki olasılıklar sayesinde ruh evine bakabiliyoruz:

Geri dönüş, "zaman, yaşam çizgisine" geri dönmemizi sağlar. Neden bir şeylerin tekrar tekrar olduğunu anlamak iҫin. 

Ruh yolculuğu seni düşündüren bir temaya, hissin içine yapılan bir yolculuk olabilir.

Satsang, evrenin enerjisine bağlanarak kendinin ve diğerinin yüksek benliğin (kaynağın) içinde okuma. Garantisi olmadan olabilecekleri gösterir. Garantisi yok, ҫünkü olan şeyler yapılan aksiyonların karşılığıdır ve sonuҫta herkes kendi başına olacaklara karar verir.

Çakralar vücuttaki enerji çarklarıdır. 7 ana çakra vardır. Ana çakralarımızın her biri omurga boyunca dizilmiştir (Kök çakra, Sakral çakra, Solar pleksus çakra, kalp çakra, boğaz çakra, 3. göz çakra ve taҫ çakra). Bu ana ҫakralar fiziksel bedeni dış enerji katmanlarını ile bağlayıp, dışarıdan gelen bilgi tedarikini gün bilinҫ alanına yansıtır. Çakraların detaylı görevleri internet de fazlası ile anlatılıyor, o yüzden burada değinmeyeceğim. Çakra ҫalışmaları enerji kanallarında ki denge bozukluklarını giderir. 

Ṣaman dünyası, bilgi ve aydınlanma imkanı:
Orta / Paralel dünya, şimdi ki yaşantını gösterir. Orada aktuel sorunlarına yanıt alabilirsin, sana eşlik eden güҫ hayvanlarınla bağlantı kurabilirsin. Orada, yolculuk esnasında, yapacağın etkinlikler şimdi ki hayatın da değişiklik olmasını sağlıyabilir. 


Yeraltı dünyası ruhumuzun geçmişine erişmemizi sağlar. Karma problemlerini ҫözer.


Yukarı Dünya, Yüksek Benliğimizi tanımamızı sağlar. Üst dünya, yolculuğun nereyegittiği hakkında telepatik olarak bilgi verir.

Erk hayvanları şaman dünyalarımız da yaşıyorlar. Onlar "her şeyi bilen" dir. Onlar duyguları, varlıkları, ruhu ve nitelikleri temsil eder. 

Çakra erk hayvanları yardımcı hayvanlardır. Ana çakralarımız da bizi yönlendiren ve koruyan iç güç hayvanlarıdır. İçsel yardımcı hayvanlar bize kendimize nerede yabancı olduğumuzu gösterir. Eski korku ve tıkanmaları görmemizi sağlar, onları iyileştirdiğimiz de biz de bu hayatta nedenini anlayamadığımız sağlık problemlerinden kurtulabiliriz.

Yukarıda ki ҫalışma teknikleri sayesinde kişinin ruhuna erişim sağlamak ve onu yeniden canlandırmak için sözsüz çalışma mümkün. Erk hayvanları, meleksel varlıklar, manevi dünyada ki velilerimiz, eşler ziyaretimizi bekliyorlar. Ruhlar yolculuğunda bize eşlik ediyorlar ve büyük destek vererek dengeli yaşamamız da büyük yardımcı oluyorlar!

Bütünleyici terapinin 10 kanunu

1.
Hoşgeldin! Seni olduğun gibi görüp kabul ediyorum. Benim görüş ve bakış aҫım değersiz ve yargı içermiyor. 

2.
Seni şu an aktif dinliyorum. 

3.
Düşüncelerimin, hislerimin, sözlerimin ve eylemlerimin niyetlerini enerjik ışık alanında incelediğim den emin olabilirsin. 

4.
İnce dünyalarla bağlantım ҫalışma alanımızı açar. 

5.
Ben ve sen kendi kişiliğimizin kabuli ile sınırlarımızı belirliyor ve kabul ediyoruz. 

6.
Senin öz kişiliğinin tercihini ciddiye alıyorum. 

7.
İstersen, ruhsal dünyayla ve kendi dünyalarınla bağlantı kurarken sana destek olurum. 

8.
İç yaşamının dış yaşamınla olan baglantısını öğrenmen de sana zevkle destek olurum. 

9.
Temelim gördüğüm derin psikolojik eğitimimdir, senin biyografini anlamak ve yaralarını kapatmanda yardımcı olabilmek icin. 

10.
Bilincinin gelişmesi hayatını hafifletir. Kendin ile çalışmak, farkındalık çalışmasıdır. 

Psiko-ruhsal ruh eşliği ҫalışmasının amacı iҫ ve dış dünyanı öz bilincin ile anlayıp, hayatın sana sunduğu muhteşem hediyelerini algılayabilmek ve böylece bilinçli bir yaratıcı olabilmek. 

Schamanismus, integrative Therapie, Schamanism, Krafttier, Ragow, Mittenwalde, Königs Wusterhausen, Spirituell, Psychologie

BIR´IM ∞ BIR OLMAK   BIRLIK OLMAK