Ruhun bakis acisindan bagirsak sagligi

Beslenme, "mide-bağırsak sistemi" ve ruh "duygular" arasında büyük bir bağlantı olduğunu biliyor muydun?!

 

Bağırsaklarımız, diğer şeylerin yanı sıra duygularımızı da kontrol eder. Sadece çok sayıda bağırsak bakterisi içermekle kalmaz, aynı zamanda bağışıklık sistemimizin merkezini oluşturur. Bir insan dengesizleştiğinde, bağırsakları da dengesiz hale gelir. Çevresel etkiler, zehirli bir ortam (negatif enerjiler), ilaç tüketimi, uyku bozuklukları, gıda intoleransı, sigara, alkol ve kendini sevme eksikliği, bağışıklık sisteminin ve dolayısıyla bağırsakların dengesinin bozulmasına neden olur.

 

Mide ağrısı, sindirim sorunları, cilt sorunları, her türlü döküntüler, kuru cilt, alerjik reaksiyonlar, astım, uyku bozuklukları, konsantrasyon eksikliği / bozukluğu, halsizlik, iç huzursuzluk, enerji eksikliği, kiloluk vs. bağırsakların etkilendiğinin tipik belirtileridir.

 

Insan vücudunun da bir medalyon gibi iki yüzü olduğundan, iyi yardımcılarımız olan bağırsak bakterileri de elverişsiz koşullarda parazite dönüşebilir. Tersine, iyi beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı ile sağlıklı bir bağırsak florası elde edebiliriz ve bu da hayata karşı tutumumuzu olumlu yönde etkiler. Bilginin %90'ı bağırsaklardan beyne akar. Bağırsaklarımızın ruhumuzu etkilediği kanıtlanmıştır ve bunun tersi de geçerlidir.

 

Beyin, metabolizma, psikoloji ve ruhumuz simbiyotik olarak ayrılmaz bir biyolojik sistem oluşturur. Bağışıklık sistemimizin kalitesi de büyük ölçüde bu etkileşime bağlıdır.

 

Yani senin görevin ruhunu, kalbini, beynini temiz tutmak. Temiz tutmak için de elinden ne geliyorsa yapmak. Iyi beslenme, doktor tedavilerine paralel enerji çalışmaları (Aura ve organlar için) yap ki hayatın zor zamanlarında da ayakta durabilesin, huzur ve sağlıkla hazmedebilesin!

 „Sağlığın ve hastalığın kaynağı bağırsaklardadır.”
Çinli bir atasözü 

BIR´IM ∞ BIR OLMAK   BIRLIK OLMAK